вторник, 22 января 2019 г.

ДЕНЬ СОБОРНОСТІ УКРАЇНИ



Велична і свята, моя ти Україно,
Лише тобі карать нас і судить.
Нам берегти тебе, Соборну і єдину,
І нам твою історію творить.


Під таким девізом у Роксоланівській ЗОШ відбулось святкування Дня Соборності України.  
   У День Соборності, який українці щороку відзначають 22 січня, відбулось урочисте проголошення на Софійській площі в Києві у 1919 році Акта Злуки між Українською Народною Республікою та Західноукраїнською Народною Республікою. Вперше за 600 років український народ у той час зумів реалізувати своє одвічне прагнення та врешті об’єднати свої землі в єдину велику країну – Україну.
 До 100-річчя з  дня цієї знаменної події в нашій школі були проведені  виховні заходи, в яких взяли участь всі учні.

Для молодших школярів рівно о 12 годині 22 січня розпочався великий виховний захід «Моя Україна – соборна, єдина», який підготували учні 4 класу під керівництвом вчительки  Іщенко Ольги Олексіївни та завідувачки шкільною бібліотекою Андруш Любові Леонідівни. Захід проведено з метою поглиблення знань учнів про історію виникнення свята Соборності України, формування у підростаючого покоління почуття патріотизму, поваги до історії українського народу. Шкільний музей, в якому проводилось свято, був урочисто прикрашений. Діти з цікавістю переглянули презентацію «Україна – 100 років соборності» і послухали коротку розповідь бібліотекаря, яка в доступній для молодших учнів формі   висвітлила непростий шлях українського народу до об’єднання, розповіла про значення Дня Соборності України. Учні переглянули  відеофільм, в якому показано, як відбувався цей важливий момент – День злуки. Чудові вірші про Україну гарно декламували учні 4 класу. А потім всі учасники разом складали до кожної  букви слова «СОБОРНІСТЬ» свої слова про те, якою б вони хотіли бачити нашу державу Україну. І наші розумні, талановиті діти придумали багато гарних епітетів: сильна, обєднана, багата, оновлена, радісна, незалежна, інтелектуальна, сучасна, талановита – саме такою має бути наша держава. Далі на дітей чекала віртуальна екскурсія містами України «Як святкують Соборність дорослі та школярі». А на завершення свята всі діти отримали сині та жовті повітряні кульки, з якими вони виконали два флешмоби: ліричний та мелодійний під пісню Тіни Кароль «Моє імя Україна» та запальний і веселий – з піснею «Сонце нам сяє» Гайтани. По завершенню свята всі учасники сфотографувались на згадку.



Моя  Україна  –  соборна,  єдина

Сценарій виховного заходу бібліотеки і вчителів початкових класів
 для молодших школярів

До 100-річчя  Дня Соборності України
Мета: Поглибити знання учнів з історії виникнення свята Соборності України. Ознайомити з цікавими фактами про святкування Дня Соборності в Україні. Виховувати  патріотичні почуття  та повагу до державноїатрибутики.  Викликати інтерес до вивчення історії України.
Обладнання: Державна символіка,   презентації до проведення заходу: "День Соборності України", "Живі ланцюги, флешмоби в День Соборності",  відеофільм (документальне відео 1919 року)сині та жовті надувні кульки для учнів-учасників флешмобу.
Оснащення: Мультимедійний комплект: ноутбук, проектор, екран
Місце проведення : Роксоланіваська ЗОШ, приміщення шкільного музею.
Дата проведення: 22 січня 201року

Хід виховного заходу

На екрані – заставка «День Соборності України»  (Слайд 1)
Бібліотекар:
22 січня 201року – важлива дата в історії нашої держави. Україна відзначає 100-річчя з дня проголошення Акта Злуки Української Народної Республіки та Західноукраїнської Народної
Республіки. В Акті  Злуки були  закріплені ідеали української соборності: «Збулися віковічні мрії, якими жили і за які вмирали кращі сини України».
                                                                                  (Слайд 2)
Для українського народу, віками позбавленого своєї власної державності та розірваного на частини між сусідніми країнами,  проблема  єдності  завжди була особливо болючою і неймовірно складною.
Для того, щоб зрозуміти, чому так сталось, давайте вирушимо з вами у мандрівку в минуле.
                                                                                  (Слайд 3)
Ідея соборності бере свій початок від об'єднання давньоруських земель навколо князівського престолу в Києві. Князь Володимир Великий здійснив хрещення Русі. Дуже дбала про зміцнення української держави княгиня Ольга. А під час правління  Ярослава Мудрого Київська Русь досягла міжнародного визнання я. Та наступні князі не змогли зберегти єдність Київської держави, і вона занепала, розділившись на окремі князівства. Великою трагедією стало  завоювання монголами земель  Київської Русі Продовженням давньоруських державно-правових традицій стало Галицьке-Волинське князівство                                             (Слайд 4)
В період історії, який має назву польсько-литовської доби,  українські землі  були  розділені між сусідніми державами  - Польщею та Литвою
                                                                                  (Слайд 5)
За Українську державність боролись славні лицарі-козаки. Вони не тільки боронили українські землі від турків  і татар, але і боролись за незалежність. В результаті перемоги українського народу в національно-визвольній війні 1648-1654 рр. виникла українська козацька держава - ГетьманщинаАле входження за березневою угодою 1654 р. до складу Росії прирікало Україну на поступове обмеження й ліквідацію її автономії.
                                                                                  (Слайд 6)
За звільнення України від влади Росії та Австро-Угорщини боролись кращі сини українського народу – Тарас Шевченко, Іван Франко, Володимир Антонович, Лук/ян Кобилиця.
                                                                                 (Слайд 7)
Тільки на початку 20 століття  в Україні почався  період відродження української національної державності  і  права (1917-1920рр.)                   (Слайд 8)

На території нашої держави  були утворені дві республіки - Західноукраїнська Народна Республіка та  Наддніпрянська Українська Народна Республіка.
                                                                                (Слайд 9)                                                                                 
22 січня 1919 року відбулась урочиста подія – їх об’єднання в єдину Українську Народну Республіку.       
                                                               (Слайди  10, 11, 12)  
 День Соборності – це нагадування про те, що сила нашої держави – в єдності  українських земель.
                                                                              (Слайд 13)                                                                                  

Бібліотекар.  Адля того, щоб ви краще уявили, як саме проходила в Києві ця урочиста подія, пропоную переглянути документальний фільм, знятий 100 років тому

Перегляд відеофільма  (документальне відео 1919 року)

Бібліотекар.  Наша держава зазнала ще багато трагічних подій у 20-му столітті, серед них  і голодомор,  і Друга Світова війна. І тільки в 1992 році Україна стала справді незалежною державою, а день 22 січня -   національним святом Соборності.

Виступ учнів 4 класу з віршами про Україну

 1 Учень:
Тобі, Україно, мій мужній народе,
Складаю я пісню святої свободи
Усі мої сили і душу широку
Й життя я віддам до останнього кроку
Аби ти щаслива була, Україно,
Моя Батьківщино!
2 Учень:
Нам дух волелюбний від скіфів дістався,
Широка душа – від безмежжя степів.
Хто серцем тебе, Придніпров’я, торкався,
Той душу твою осягнути зумів.

3 Учень:
Це тут України моєї початок,
Де волю плекали твої козаки.
Про неї сьогодні ми будем співати
І славу пронесем крізь віки!
4 Учень:
Велична і свята, моя ти Україно,
лише тобі карать нас і судить
Нам берегти тебе, Соборну і єдину
І нам  історію творить!



Бібліотекар: У всіх українських школах в свято Соборності проходять святкові заходи. Пропоную вам переглянути, які гарні вірші про Україну прочитають нам учні Золочівської школи.

Перегляд відеофлешмобу  «Моя країна – Україна» про день Соборності

Вчитель 4 класу: А зараз ми з вами також складемо слово «СОБОРНІСТЬ» з окремих букв. І на кожну букву придумаємо слово про те, якою ми хочемо бачити нашу державу. Тож розпочнемо.
Перед учасниками свята по одному виходять учні, тримаючи в руках великі яскраві букви
С – сильна, славна
О - об’єднана
Б - багата
О – організована, оновлена
Р - радісна
Н - незалежна
І - інтелектуальна
С - сучасна

Т –толерантна, талановита, тямуща
Бібліотекар: А для того, щоб дізнатись, як ще українці святкують День Соборності,  пропоную переглянути презентацію
Перегляд презентації « Живі ланцюги, флешмоби в День Соборності»

Вчитель 4 класу: Пропоную зараз виконати своєрідний флешмоб – подивитись відео і послухати прекрасну пісню Тіни Кароль «Україна – це я» .І не просто послухати, а виконувати всі рухи, які виконують діти.
Перегляд відео пісні Тіни Кароль «Україна – це я» з «Різдвяної історії з Тіною Кароль»

Бібліотекар: Ви молодці, дуже постарались. 
Вчитель 4 класу: А зараз на честь дня Соборності пропоную всім учасники свята виконати запальний, рухливий флешмоб. Тож піднімаймось зі своїх місць,  шикуймось.  Нехай наші спільні рухи під мелодію пісні Гайтани «Сонце нам сяє», наша радість і святковий настрій  будуть гарним завершенням свята.
Флешмоб під мелодію пісні Гайтани «Сонце нам сяє»

Завершення свята











Комментариев нет:

Отправить комментарий

Всесвітній день читання вголос в Роксоланівській гімназії

        Всесвітній день читання вголос започаткований у 2010 році і відзначається щорічно у першу середу лютого.  У 2024 році це свято для в...