Мета:
формувати ключові компетентності: уміння
вчитися (організовувати своє робоче місце., планувати свої дії, доводити роботу до кінця);
загальнокультурну (дотримуватися мовленнєвої культури, духовно–моральних основ
життя людини); інформаційно-комунікативну (здатність учня орієнтуватися в
інформаційному просторі, володіти і оперувати інформацією);
формувати
предметні мистецькі
компетентності: здатність учня до пізнавальної й практичної діяльності у
певному виді мистецтва;
формувати міжпредметні естетичні
компетентності : здатність учня орієнтуватися в естетичних параметрах різних
сфер його життя.
Навчальна: поглибити та уточнити знання дітей про квіти, зокрема про весняні
первоцвіти, та їх роль у житті людини; навчати передавати на папері особливості
будови весняних квітів, їх форму і
колір.
Розвивальна: розвивати творчі здібності,
зорову пам'ять, естетичний смак, почуття прекрасного, уяву, фантазію
Виховна: виховувати
естетичне сприйняття навколишнього світу, шанобливе
ставлення до природи, екологічне мислення..
Наскрізні змістові лінії:
- громадянська
відповідальність (розвиток здатності спільного розуміння проблеми для її
вирішення і досягнення спільної мети, відповідальність за створення
доброзичливих стосунків у групі, колективі);
- здоров’я і безпека
(усвідомлення впливу способу життя на здоров’я, усвідомлення дотримання правил
поводження з інструментами і матеріалами на уроках ОМ для збереження здоров’я і
безпеки школяра)
Оснащення:
Зоровий ряд: фоторепродукції; репродукції картин, учнівські роботи; презентація в PowerPoint; підручник.
Літературний
ряд: приказки про
весну, загадки, вірші.
Технічні засоби: мультимедійний комплект
Матеріали та
інструменти:
для вчителя: наочність, демонстраційний матеріал.
для учня: альбом, простий олівець, гумка, матеріали для роботи в
кольорі за вибором учня: пензлик, фарби
чи кольорові олівці; підручник.
Тип
уроку: комбінований
урок
Хід уроку
І. Організація класу.
1. Привітання.
Встаньте, діти, ви рівненько,
Посміхніться всі гарненько.
Посміхніться ви до мене,
Поверніться до гостей,
Привітайтесь : «Добрий день!»
2. Психологічне налаштування.
Щоб урок пройшов не марно,
треба сісти рівно, гарно,
Не крутитись на уроці
як папуга чи сорока.
Сказати хочеш – не кричи,
а лише руку підніми.
(Слайд 2)
ІІ.
Актуалізація опорних знань.
Будьте всі активні, друзі –
Чекають вас загадки.
Якщо будете уважні,
Будуть вам відгадки.
(Слайд 3)
Все у зелені довкола:
Пасовища, ліс і поле.
Мчать струмочки до ріки,
Ліплять гнізда ластівки,
І в сороки новина, -
Облетіла всіх вона
І кричить:
Пасовища, ліс і поле.
Мчать струмочки до ріки,
Ліплять гнізда ластівки,
І в сороки новина, -
Облетіла всіх вона
І кричить:
Прийшла
…(весна)
(Слайд 4)
З березнем
прийде вона
Пестить
сонцем нас…(весна)
(Слайд 5)
Тільки сонечко
пригріло –
І розтанув килим білий.
Клен радіє: певно, зна –
В гості йде до нас …(весна)
Клен радіє: певно, зна –
В гості йде до нас …(весна)
(Слайд 6)
ІІІ. Вивчення нового матеріалу
1.
Повідомлення теми
та мети уроку.
З приходом весни
неначе все оживає, пробуджується од сну. Розпускаються бруньки на деревах,
починає зеленіти травичка, а поміж неї розцвітають квіти. Квіти – постійні
супутники людей. Напевно немає жодної людини на світі, яка не зупиняла на мить
свій погляд на квітах. З давніх-давен їх використовували в обрядах, побуті,
кулінарії і косметиці. Люди вивчали цілющі властивості квітів, їхній вплив на
людську душу і використовували їх у лікувальних цілях. Квіти – наші обереги,
окраса життя, символ української землі, історія нашого народу.
На сьогоднішньому уроці ми спробуємо навчитися малювати
весняні квіти.
(Слайд 7)
2.
Гра «Я знаю»
« Я знаю 3 круглих
предмети»,
«Я знаю 3 ознаки
весни»,
«Я знаю 3 теплих кольори»,
«Я знаю 3 весняних
місяці»,
« Я знаю 3 кольори весни».
« Я
знаю 3 весняних квітки».
3.
Поетична хвилинка
(вірші про весну)
(Слайд 9)
Тане сніг, течуть струмки,
Ожива травичка,
І до сонця гілочки
Простягла вербичка.
І м’якенькі, як пушок,
Ніжні, як шовкові,
Ясно дивляться з гілок
Котики вербові.
(Слайд 10)
Маленька квітка ніжно-біла
З – під снігу стрілочку
пустила,
Ласкаве сонечко пригріло –
Підсніжник – квітку розбудило.
Зраділа квітка, розцвіла,
Тому що вже прийшла весна!
О.Сирко
(Слайд 11)
Дві квіточки розквітли
У нашому садку,
Свіженькі і привітні,
У мокрому сніжку.
То пролісок синенький
І білий первоцвіт
Шепочуть веселенько:
Весняний всім привіт!
К. Перелісна
(Слайд 12)
4.
Приказки про весну
Весною все ожива, танцює й
співа.
Весна багата на квіти, а хліба
в осені позичає.
Весна красна квітками, а осінь
пирогами.
(Слайд 13)
5. Створення асоціативного куща «Прихід весни».
Весна – це…
(сонце, квіти, травичка, струмочки, дерева)
(Слайди 14-15)
6.
Фізкультхвилинка:
Крізь холодну ковдру сніжну
Тягнеться підсніжник ніжний. (Потягнутися на
носочках.)
Пелюстки розкрив тендітні, (Махи руками на всі
боки.)
Погойдався
трохи з вітром. (Хитання тулуба.)
Він
листочки розгортає (Імітація.)
І
життя нове вітає! (Оплески.)
(Слайд 16)
7.
Розповідь учителя про
весняні первоцвіти та необхідність їх збереження у природі.
(Слайди 17-22)
8.
Робота за підручником (с. 101-103)
IV. Практична
діяльність учнів
1.
Поетапне виконання
малюнка вчителем на дошці
2.
Самостійна робота
учнів.
А) робота простим олівцем;
Б) робота в кольорі; повторення правил роботи фарбами,
кольоровими олівцями.
(Слайди 23-24)
VII. Актуалізація набутих знань.
1. Гра «Згадаймо назви весняних
первоцвітів
(Слайд 25)
2. Асоціативна павутинка «На уроці Я…»
(Слайд 26)
VIII. Підсумок уроку.
1. Підбиття підсумків (загальна оцінка уроку, перегляд дитячих робіт,
демонстрування кращих). Виставка
дитячих робіт.
2.
Визначення завдання для підготовки до наступного уроку: принести пластилін,
стеки, дощечки для ліплення.
3. Прибирання робочих місць.
4.
Оголошення уроку завершеним.
(Слайд
27)


Комментариев нет:
Отправить комментарий