среда, 5 декабря 2018 г.

Герої боротьби за єдність України

Бібліотечний урок, 3 клас

       Мета. Формування ключових компетенцій: здатності до пошуку та засвоєння нових знань, набуття нових вмінь і навичок. Ознайомити учнів з краєзнавчою літературою та періодичною пресою у фонді шкільної бібліотеки, в якій висвітлюється мужність і героїзм наших земляків – учасників АТО, виховувати патріотизм, любов до Батьківщини розвивати навички виразного декламування поетичних творів.
    Обладнання. Мультимедійна презентація «Герої боротьби за єдність України».
 Виставка тематичних папкок «Герої не вмирають»,  «Наші земляки – воїни АТО», «Україна – тернистий шлях до єдності та свободи», підбірка газет з тематичними публікаціями.
Хід уроку
І. Оголошення теми та мети уроку.
ІІ. Актуалізація опорних знань.
 Вступна бесіда з учнями про День Збройних Сил України
       Бібліотекар. Сьогодні бібліотечний урок буде незвичайним. Ви ознайомитесь з краєзнавчою літературою та періодичною пресою у фонді шкільної бібліотеки, в якій висвітлюється мужність і героїзм наших земляків, які захищають єдність України.
       А допоможуть мені в цьому учні – вихованці краєзнавчого гуртка, які зібрали відомості про їх мужність і героїзм. Ця робота була розпочата у 2015 році. В нашому шкільному історико-краєзнавчому музеї вихованцями гуртка «Історичне краєзнавство» був оформлений новий стенд «Україна незалежна», матеріали якого розповідають про наших земляків – учасників АТО. Також створені і постійно поповнюються новими матеріалами тематичні папки «Герої не вмирають» та «Наші земляки – воїни АТО». А нещодавно вихованці гуртка створили і мультимедійну презентацію «Україна – тернистий шлях до єдності та свободи».
        1-ша учениця. Моя Батьківщина – Україна. Я знаю, що вона пройшла нелегкий шлях до незалежності. Український народ важко і довго здобував свою державу. справжню незалежність наш народ здобув тільки з розпадом Радянського Союзу. 24  серпня 1991 року – це дата, з якої почалось створення демократичної правової української держави. Непростим виявився шлях нашої незалежної держави.
        2-га учениця. Революція Гідності ( також   Євромайдан) це - політичні та суспільні зміни в Україні з 21 листопада 2013 до лютого 2014 року, викликані відходом політичного керівництва  країни від законодавчо закріпленого курсу на Європейську інтеграцію та подальшою протидією цьому курсу.
        1-ша учениця. Під час протистояння на Майдані у грудні 2013 — лютому 2014 року загинуло більш 100 учасників Революції гідності. «Небесна сотня» - так назвали загиблих. Вони загинули, в основному, від рук снайперів, які з дахів будинків стріляли по неозброєних людях на знищення.
          2-га учениця. Важким болем озиваються в серці  кожного українця події в зоні АТО.Збройний конфлікт  на   сході України розпочався 7 квітня 2014 року в Донецькій   та   Луганській  областях  і  прилеглих  територіях.   Його причинами  стали  розпалювання  сепаратистських  настроїв Росією та військова агресія Росії проти України. Знову територіальна цілісність нашої держави виявились під загрозою. Тисячі українських патріотів пішли добровольцями в зону АТО, щоб відстоювати єдину Україну.
         1-ша учениця. На жаль, військові дії продовжуються і сьогодні. Вони призвели до  руйнування великого регіону країни, загибелі тисяч мирних жителв і військових. Та ця боротьба виявила і своїх героїв, які, не шкодуючи власного життя, за покликом серця пішли боронити країну від ворога. Ворога, що знову хоче пошматувати, розірвати на клапті нашу єдину українську державу. І такі герої є в кожному українському селі, селищі та місті. І ми повинні знати їх імена, вклонитись їх мужності.
         2-га учениця. Ми зібрали відомості про наших земляків – учасників АТО, щоб розповісти про їх мужність і героїзм. Пропоную переглянути презентацію і ознайомитись з подвигом наших земляків – жителів Овідіопольського району.

     Перегляд мультимедійної презентації «Герої боротьби за єдність України».

      Бібліотекар. Скоро ми будемо святкувати День Збройних Сил України. До цього свята наші учні вивчили вірші про нашу Батьківщину, про воїнів-захисників. Тож прошу учнів прочитати нам ці вірші.
Учні 3 класу за бажанням декламують патріотичні  вірші

       Бібліотекар. В районній газеті «Наддністрянська правда» неодноразово публікувались матеріали про наших земляків-героїв, про вшанування їх памяті. Пропоную вам переглянути ці видання. Багато розповідається в газеті і про волонтерську підтримку воїнів АТО.
А ви знаєте, хто такі волонтери? Мабуть, вам цікаво буде дізнатись, яку роботу вони проводять. Послухаємо наших учениць-краєзнавців.

Розповіді учениць-краєзнавців про волонтерську роботу в нашому районі 

     Бібліотекар. На наступному бібліотечному уроці ми з вами також своїми руками виготовимо вітальні листівки, а волонтери доправлять їх разом з іншими подарунками нашим воїнам. Бійці завжди радіють, коли отримують вітання, листівки чи обереги від дітей.

На завершення бібліотечного уроку всі присутні разом  виконують пісню «Україна – це я»





Комментариев нет:

Отправить комментарий

Всесвітній день читання вголос в Роксоланівській гімназії

        Всесвітній день читання вголос започаткований у 2010 році і відзначається щорічно у першу середу лютого.  У 2024 році це свято для в...