пятница, 30 апреля 2021 г.
пятница, 23 апреля 2021 г.
Проєкт "Моя улюблена книга" до Всесвітнього дня книги і авторського права
23 квітня відзначають Всесвітній день книги та авторського права, який було проголошено на 28-й сесії Юнеско у 1995 році. Започаткували свято як спосіб висловити шану авторам і книгам. Це свято має на меті сприяти поширювати задоволення від книжок і читання. Сьогодні пріоритет спрямований на підвищення інтересу до читання і доступності цифрових технологій.
Саме тому сьогодні в нашій школі стартує проєкт «Моя улюблена книга». Кожен бажаючий може сфотографуватися зі своєю улюбленою книгою, коротко розповісти про неї, і таким чином віддати шану книзі та її авторам, зацікавити друзів та заохотити і їх до читання. Тож послухаємо наших учнів, які першими долучились до «книжкового проєкту» в режимі онлайн під час дистанційного навчання.
среда, 21 апреля 2021 г.
Моє село – перлина південного краю! до Всесвітнього дня Землі.
У 2009 році Генеральна асамблея ООН проголосила Міжнародний день Матері-Землі, постановивши відзначати його 22 квітня. На данний час ця дата відзначаєтся у 193 країнах світу кожного року. Земля – це величезний дар, подарований нам природою, це – наш спільний дім, тож берегти її – наш спільний обов’язок.
вторник, 20 апреля 2021 г.
До 120-річчя талановитого майстра пензля – Миколи Рокицького
19 квітня ми відзначаємо 120-річчя з дня народження українського художника Миколи Рокицького. Вшановуючи пам’ять талановитого майстра, в нашій школі на уроках мистецтва у 6 та 7 класах були проведені віртуальні мандрівки «Шляхами життя і творчості Миколи Рокицького». Учні ознайомились з драматичною історією його життя та найкращими живописними творами. Адже творча спадщина митця має велике значення і, безперечно, буде завжди викликати інтерес поціновувачів українського живопису.
Микола Андрійович Рокицький народився 6 квітня 1901 року в селі Заріччя, яке розташувалося на лівому березі річки Луги неподалік міста Володимира-Волинського. Талановитий юнак навчався у Володимир-Волинській чоловічій гімназії. На його фасаді зараз — меморіальна дошка з барельєфом М. Рокицького. У 1920—1927 роках Микола Рокицький навчався в Київському художньому інституті, його наставником був професор Михайло Бойчук . Художник М.Рокицький був одним із найкращих майстрів пензля, який зробив значний внесок у розвиток портретної фрески. Він створив такі чудові фрески, як цикл «Доменники» («Доменник», «Ковалі»), «Автопортрет», «Жіночий портрет», «Оборона Луганська», «Похорони бойового товариша». Кожне обличчя на згаданих роботах — неповторне, відчувається знання автором психології людини. 1937 року Михайла Бойчука та багатьох його учнів було піддано репресіям і знищено. Микола Рокицький дивом уникнув фізичного знищення, часто змінював місце роботи і жив у постійному страху. З початком Другої світової війни художник іде добровольцем на фронт, але потрапляє в полон, перебуває в концтаборі, втікає з нього до Києва. Проте здоров’я митця було підірване, і він помер 11 лютого 1944 року. Похований на Лук’янівському цвинтарі у Києві. У Володимирі-Волинському бережуть пам’ять про видатного земляка: творчість митця вивчають вихованці місцевої художньої школи, в рідному селі живописця — Заріччі — одна з вулиць носить ім’я Миколи Рокицького. Художник прожив коротке життя, але залишив потужну творчу спадщину. Безперечно, творчість волинянина Миколи Рокицького житиме у віках.
понедельник, 19 апреля 2021 г.
До Дня пам'яток історії та культури
У 1983 році, за пропозицією Асамблеї Міжнародної ради з питань охорони пам’яток та визначних місць (ICOMOS), створеній при ЮНЕСКО, Центр культурної спадщини ЮНЕСКО оголосив 18 квітня Міжнародним днем пам’яток та визначних місць, девізом якого стали слова: "Збережемо нашу історичну батьківщину". В Україні цей день має назву − День пам’яток історії та культури.
Наше село Роксолани теж багате історичними пам'ятками. Це справжній скарб, наша гордість і надбання, яке необхідно зберегти для майбутнього. Серед них – залишки античного поселення Ніконій, що знаходиться на північній околиці села і потребує охорони держави від «чорних копачів», які наносять йому непоправної шкоди. Також дуже цінною пам’яткою козацької доби є розташований на старому кладовищі козацький хрест в овальному німбі на якорі, але , на жаль, частково пошкоджений часом. Пам’ятник загиблим воїнам - роксоланівцям в центрі села, братська могила воїнів-визволителів, могила воїна-визволителя Остапенка , погруддя на могилі І.Ф.Степанова, автором якого є наш земляк, талановитий скульптор Микола Степанов, пам’ятник М. Цубенку, яким опікується родина Леоніда Цубенка,- також є історичною спадщиною нашого села.
Усвідомлюючи важливість збереження історичних пам’яток нашого села, активна спільнота, учні та вчителі нашої школи постійно слідкують за їх збереженням, адже через участь громадськості можна забезпечити збереження історичної спадщини для майбутніх поколінь!
пятница, 2 апреля 2021 г.
Подорож в країну дитячих книг
Щорічно 2 квітня, в день народження датського письменника-казкаря Ганса Християна Андерсена, в світі відзначається Міжнародний день дитячої книги. Адже дитячі книги вбирають у себе цілий світ; все цікаве, що буває на світі. Сьогодні в шкільній бібліотеці відбулись дуже цікаві та змістовні заходи для учнів початкових класів – «Подорож до витоків дитячої книги».
Всесвітній день читання вголос в Роксоланівській гімназії
Всесвітній день читання вголос започаткований у 2010 році і відзначається щорічно у першу середу лютого. У 2024 році це свято для в...

-
Другий тиждень Всеукраїнського місячника шкільних бібліотек проходив під гаслом « Ми – нащадки козацької слави». В 5 та 6 класах пройшли біб...
-
Планування роботи методичного об'єднання вчителів гуманітарного циклу на 2018-19 навч.рік У Роксоланівській ЗОШ ...
-
ДЕНЬ СОБОРНОСТІ УКРАЇНИ Велична і свята, моя ти Україно, Лише тобі карать нас і судить. Нам берегти тебе, Соборну і єдину, І нам тв...